شما اینجا هستید : ویپ تل 24  -> دستگاه سانترال و مرکز تلفن

خرید دستگاه سانترال و مرکز تلفن با قیمت عالی + گارانتی معتبر

مدیریت ارتباطات کارمندان با همکاران شان (در داخل شرکت) و با مشتریان (در خاج شرکت)، جزو امور مهم و حیاتی در هر ارگان و کسب و کاری است. هر چقدر تعداد کارمندان شما بیشتر و حوزه کاریتان گسترده تر باشد، احساس نیاز به یک مرکز تلفن (یا همان سانترال) به همان میزان افزایش می باید. چرا که شما به عنوان یک مدیر، باید نظارت کافی را بر روی تماس های دریافتی و خروجی از شرکت داشته باشید. همچنین فراهم آوردن بستری مناسب که بتواند ارتباطات داخلی شرکت (بین همکاران) را بهینه کند و هزینه ها را کاهش دهید، از دیگر مقاصدی است که مدیران کسب و کار را به فکر خرید سانترال و سایر تجهیزات لازم می اندازد. اگر مایلید تا در مورد سانترال، انواع آن و کاربردی که در کسب و کارها دارد، بیشتر بدانید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. 

دستگاه سانترال پاناسونیک

سانترال یا همان PBX چیست؟

PBX مخفف عبارت Private Branch Exchange است. سانترال یک شبکه تلفن خصوصی است که به کاربران امکان می دهد تا هم در محیط داخلی و هم محیط خارجی یک مکان (مثلا شرکت)، با هم صحبت کنند که از حیث هزینه های ناشی از خدمات مخابراتی، بسیار مقرون به صرفه است. برای راه اندازی مرکز تلفن (یا همان سانترال)، به تلفن های سانترال هم نیاز است. همچنین برای فراهم نمودن این بستر، از تکنولوژی VoIP استفاده می کنند که اجزای سخت افزاری مختلف را به هم متصل کرده تا اتصال به شبکه تلفن را فراهم کنند.

سانترال چیست ؟

ویژگی های مرکز تلفن سانترال

برقراری تماس در بستر اینترنت
سانترال روشی بود که در اواخر دهه 1900 میلادی ظهور کرد و روشی را که کسب ‌و کارها به تماس‌ هایشان رسیدگی می‌ کنند، باز طراحی کرده است. همچنین در ورژن های جدید، ارتقای قابل توجهی را نسبت به محدودیت‌ های گذشته ارائه کرده است. پیش از این، سانترال ها اختصاصی بودند و استفاده از آن ها در یک محیط خاص (مثلا در یک شرکت) امکان پذیر بود. اما امروزه سیستم های سانترال تا حد زیادی تکامل یافته اند و استفاده از ان ها، دیگر محدود به یک لوکال و محل خاص نیست. بلکه تماس ها با استفاده از فناوری Voice over Internet Protocol (VoIP) و در بستر اینترنت برقرار می شوند.
سانترال در مدل های مختلف
امکانات ویژه و پیشرفته
راه اندازی یک کسب و کار سبب می شود تا شما از خطوط تلفن کمتری در شرکت استفاده کنید. همچنین سیستم های سانترال پیشرفته، امکانات مختلفی را برای مدیریت منشی تلفنی، تلفن گویا، ضبط تماس ها، تعداد افراد موجود در صف انتظار، تعداد تماس های ورودی، خروجی و تماس های از دست رفته و غیره ارائه می دهند. همچنین این امکانات می تواند در دسترس کلیه افراد یک شرکت یا ارگان باشد و یا اینکه دسترسی آن ها نسبت به این امکانات محدود شود. 
مثال اول، مدیرعامل شرکت برای کنترل مبلغ قبوض تلفن، درصدد است تا تماس کارکنان را به خارج از شرکت محدود کند. تلفن های سانترال این امکان را در اختیار شما قرار می دهند. بنابراین شما می توانید با استفاده از کد های مختلفی که در تلفن های سانترال وجود دارد، از مرکز تلفن، دسترسی های هر کارمند را افزایش داده و یا اینکه محدود کنید. تلفن های سانترال بیش از 400 کد مختلف دارند که هر کدام از آن ها، دسترسی شما را به یک امکان خاص محدود کرده یا باز می کنند. 
مثال دوم، در بخش فروش و امور مشتریان، تماس های زیادی از خارج از شرکت با خطوط تماس شما گرفته می شود. اگر کارمندان تعهد کافی نسبت به وظایف شان نداشته باشند، ممکن است از تلفن شرکت استفاده شخصی بکنند و با تماس های غیر ضروری، خطوط را مشغلو نگه دارند و مشتریان پست خط بمانند. به همبن منظور شما می توانید با فعال کردن کد های مرتبط، تماس های بین شهری و خارج از شرکت را برای کارمندان محدود کنید.

هزینه راه اندازی سانترال به چه صورت است؟

راه اندازی سانترال کار نسبتا پیچیده ای است. شما به چندین کارشناس شبکه، کارشناس برق مخابرات، فضای کافی برای قرار دادن تجهیزات و سیستم تهویه هوای مطبوع برای جلوگیری از تولید گرمای زیاد نیاز دارید. شاید در ابتدا مجبور باشید که بودجه نسبتا زیادی را به انجام این کار اختصاص دهید، اما بررسی اعداد و ارقام نشان می دهد که بهره گیری از این سیستم در دراز مدت، برای شما مقرون به صرفه تر از استفاده از سیستم های دستی و تلفن های سنتی است.

مرکز خرید انواع سانترال

مزایای خرید سیستم سانترال برای مشاغل

شرکت های بزرگ و کوچک از قابلیت های بسیار زیاد و منحصر به فرد سانترال لذت می برند. در اینجا مهمترین دلایل استفاده مشاغل از این سیستم آورده شده است:
1. مدیریت تماس های ورودی و خروجی طبق برنامه ریزی شما
در سیستم سانترال این امکان وجود دارد که تماس ها را بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده، مدیریت و پشتیبانی کنید. شما می توانید جهت "انشعاب" را انتخاب کنید و قوانین خود را در سیستم سانترال به صورت سلسله مراتب گسترش دهید. برای مثال، می توانید برای جلوگیری از آمدن قبض هایی با مبالغ بالا، شماره گیری بین المللی و بی شهری را برای اپراتور ها محدود یا مجاز کنید.
خرید سانترال برای دفتر کار
2. به تعداد کارمندان خود، خطوط داخلی ایجاد کنید؛
بسته به ظرفیت سیستم سانترال شما، می توانید برای هر کارمند یک یا چند داخلی متفاوت ایجاد کنید. بنابراین کارمندان شما می توانند به راحتی و در بستر اینترنت، با یکدیگر تماس برقرار کنند بدون اینکه نگران پول قبض تلفن باشند.
3. پیام های ضبط شده و موسیقی انتظار را برای کسب و کار خود، سفارشی کنید؛
این ویژگی راهی فوق العاده برای توضیح دادن به مشتریان در مورد مشکلات فروش یا خدمات است. برای کمک به مدیریت تیم فروش یا بخش پشتیبانی مشتریان، یک مرکز تماس راه اندازی کنید. این کار می تواند تماس های ورودی و خروجی را بر اساس محدودیت های ایجاد شده از سوی شما، مدیریت کند. همچنین تعداد افراد در صف انتظار را به اطلاع مشتریان برساند.

خرید انواع سیستم های تلفن سانترال

سیستم ‌های تلفن سانترال در انواع مختلفی موجودند که می توانند تقریباً هر نیاز تجاری را برآورده ‌کنند. همانطور که برنامه های تجاری به فضای ابری مهاجرت کرده اند، سانترال ها نیز تغییر کرده اند.
خرید سانترال
چند گزینه برای سانترال شما وجود دارد:
سانترال میزبان برای مدیرعامل
تلفن های همه کارمندان را از طریق مرورگر وب خود مدیریت کنید. 
سانترال داخلی برای کارمندان
برای کارمندان یک تلفن سانترال بخرید و خط داخلی مخصوص به او را ایجاد کنید و سانترال ها به لحاظ ظرفیت، به دو دسته کم ظرفیت و با ظرفیت بالا تقسیم می شوند که می توانند خطوط داخلی و شهری مختلفی را مدیریت کنند. 
دسترسی سریع
تماس با فروشگاه اینترنتی ویپ
تهران میدان امام خمینی - خیابان لاله زار جنوبی -پاساژ 110- طبقه سوم- پلاک16
021-33956026
021-33119397
09205560162
فروشگاه اینترنتی ویپ تل 24
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه ویپ تل 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح