شما اینجا هستید : ویپ تل 24  -> تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه

زیرساخت شبکه کامپیوتری شما ستون فقرات کسب و کار شماست. همه دستگاه‌ ها، برنامه ‌ها، نرم‌ افزار ها و اغلب کار های شما توسط شبکه کامپیوتری ساخته و پشتیبانی می شوند. بنابراین، برنامه ریزی، طراحی، خرید سخت افزار و تضمین امنیت یک شبکه کامپیوتری تجاری باید از درجه اولویت بالایی برای کسب و کار شما برخوردار باشد.
برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری برای شرکت خود، باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. اول اینکه اجرای کارآمد یک شبکه کامپیوتری در یک محیط تجاری با راه اندازی یک شبکه خانگی بسیار متفاوت است. طراحی شبکه کسب و کار دارای درجه بالایی از پیچیدگی و چالش های امنیتی است. در حالی که نوع شبکه برای کسب و کار شما به نیازهای شما بستگی دارد، اما اجزای شبکه کامپیوتری شما ثابت خواهند ماند.

خرید تجهیزات سخت افزاری شبکه

در اینجا لیستی از دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری برای کسب و کار شما آورده شده است:
مودم
روتر
کابل LAN / کابل پچ
سوییچ
پچ پنل
راه اندازی یک شبکه ساده با تجهیزات گفته شده شامل مراحل زیر است:
اتصال به اینترنت از طریق کابل ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما) انجام می شود. این کابل به روتر شما متصل می شود و فایروال ترافیک منتقل شده از طریق کابل را فیلتر می کند و سپس به یک سوئیچ متصل می شود. اینجاست که تمام دستگاه های شبکه شما با اتصال به آن سوئیچ به اینترنت دسترسی پیدا می کنند.
اکنون، اجازه دهید هر یک از دستگاه های موجود در شبکه را با جزئیات بررسی کنیم. ما وارد جزئیات فنی نمی‌ شویم، بلکه بر روی بیان مواردی تمرکز می‌کنیم که برای انتخاب تجهیزات مناسب و مورد نیاز برای طراحی و راه ‌اندازی بهترین شبکه ممکن مورد نیاز است.
1. خرید مودم
مودم، مخفف modulator-demodulator، جزء سخت افزاری شبکه شماست که به کامپیوتر و سایر دستگاه ها کمک می کند تا به اینترنت متصل شوند. این دستگاه داده های دیجیتالی را که کامپیوتر درک می کند به داده های آنالوگ که از طریق کابل منتقل می شود تبدیل می کند.
مودم هایی که معمولا می بینید به احتمال زیاد مودم های کابلی هستند که از DOCSIS (مشخصات رابط سرویس داده روی کابل) پشتیبانی می کنند که برای انتقال اینترنت از طریق کابل های فیبر کواکسیال هیبریدی استفاده می شود. به این ترتیب می توانید تلویزیون، اینترنت کابلی، خط تلفن دیجیتال را از طریق همان کابل دریافت کنید.
با افزایش استفاده از اتصالات فیبر نوری، مودم ها در حال منسوخ شدن هستند. کابل های فیبر نوری قادر به انتقال پهنای باند بالاتر در فواصل طولانی تر هستند. از آنجایی که در دفتر خود به سرعت انتقال داده بالایی نیاز دارید، احتمال اینکه از اتصال فیبر نوری استفاده کنید بیشتر است. در این صورت نیازی نیست که مودم بخشی از شبکه شما باشد.
2. خرید روتر
روتر جزء سخت افزار شبکه شماست که بسته های داده را بین شبکه ها منتقل می کند. به زبان ساده، داده ها را از کابل اینترنت به دستگاه شما منتقل می کند. در یک اتصال شبکه ساده، کابل اینترنت به روتر شما متصل می شود و به آن اجازه می دهد اطلاعات را از اینترنت ارسال و دریافت کند. سایر دستگاه‌ های موجود در شبکه اداری شما با استفاده از یک سوئیچ اترنت به روتر متصل می‌ شوند و بنابراین به اینترنت دسترسی پیدا می‌ کنند.
چگونه یک روتر خوب انتخاب کنیم؟ قیمت روتر در سایت voiptel24.ir
اکثر ISP ها (ارائه دهندگان خدمات اینترنتی) معمولاً هنگام خرید اشتراک، یک روتر رایگان به شما هدیه می دهند. با این حال، این روترها برای استفاده شما بهترین گزینه نیستند. شما قطعا باید یکی روتری را خریداری کنید. در اینجا مواردی که باید قبل از انتخاب روتر در نظر بگیرید آمده است:
تعداد دستگاه های موجود در شبکه شما
شمارش تعداد دستگاه های متصل به شبکه شما همیشه ساده نیست. دسکتاپ ها، لپ تاپ ها و دستگاه های تلفن همراه تنها دستگاه های موجود در شبکه شما نیستند. در اینجا چیزی است که باید در محاسبه خود لحاظ کنید:
دسکتاپ ها، لپ تاپ ها، گوشی های هوشمند، پرینتر ها، سیستم تلفن VoIP، تجهیزات اتاق کنفرانس، سیستم های POS، دوربین های IP و دستگاه های مهمان.
اگر تعداد کل دستگاه های متصل به شبکه شما 20 یا بیشتر است، باید روی تجهیزات وای فای تجاری سرمایه گذاری کنید. زیرا روترهایی با ظرفیت پایین، تنها می توانند تعداد محدودی از دستگاه ها را ساپورت کنند. همچنین می ‌توانید برخی از دستگاه‌ های خود را سیم‌کشی کنید تا سرعت دستگاه‌ های بی‌سیم را افزایش دهید. این کار، سرمایه گذاری روی یک روتر تجاری را منطقی می کند.
تداخل وای فای همسایه
اگر دفتر شما در یک منطقه پرجمعیت مانند مرکز شهر تهران واقع شده است، به احتمال زیاد وای فای شما با تداخل وای فای همسایه شما مواجه خواهد شد. درست است. برای کاهش تداخل می توانید از یک روتر دو بانده استفاده کنید.
می‌توانید از باند 2.4 گیگاهرتز برای دستگاه‌های IoT و از باند 5 گیگاهرتز برای دستگاه ‌های تلفن همراه مانند لپ ‌تاپ استفاده کنید. علاوه بر این، از آنجایی که باند 5 گیگاهرتز برد کمتری دارد، به شما امکان می دهد از نقاط دسترسی اضافی بدون خطر تداخل در فضا های هوایی پر ازدحام استفاده کنید. بیشتر تجهیزات Wi-Fi درجه یک سازمانی به طور همزمان از باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز استفاده می کنند و به طور خودکار دستگاه های شما را به بهترین گزینه موجود هدایت می کنند.
نیاز WI-FI مهمان
اگر قصد دارید کاربران مهمان در شبکه خود داشته باشید، باید یک SSID (شناسه مجموعه خدمات) جداگانه برای مهمانان ایجاد کنید. این به شما انعطاف پذیری و همچنین امنیت قابل توجهی می دهد. زیرا می توانید وای فای خود را با مهمانان خود (بدون دادن دسترسی به شبکه داخلی خود) به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توان به SSID ها خط مشی ‌های مختلف، رمزگذاری، احراز هویت و غیره اختصاص داد تا سطح امنیتی بیشتری تضمین شود. تجهیزات درجه تجاری از چندین SSID پشتیبانی می کنند.
انتخاب روتر مناسب در ساخت یک شبکه بی سیم قابل اعتماد بسیار مهم است. بنابراین باید به الزامات فوق توجه ویژه ای داشته باشید. برای دیدن مدل های مختلف روتر به همراه قیمت و ویژگی هایشان، به بخش فروش تجهیزات شبکه مراجعه فرمایید.
3. خرید سوییچ به همراه قیمت آن
سوئیچ یک عنصر اساسی و مهم در شبکه شماست. سوییچ یک دستگاه است که به سایر دستگاه های موجود در شبکه امکان ارتباط و اشتراک گذاری اطلاعات را می دهد. شما رایانه‌ های شخصی، چاپگر ها، دستگاه‌های NAS (ذخیره‌سازی متصل به شبکه)، سرورها، VoIP (پروتکل صوتی از طریق اینترنت) و غیره را در شبکه خود خواهید داشت و سوئیچ این دستگاه‌ ها را به شبکه شما متصل می‌ کند. بنابراین خرید سوییچ برای شبکه جزو الزمات است. قیمت سوییچ بسته به ظرفیت، امکانات و قابلیت های دیگری که دارد، متفاوت است.
در خانه خود سوئیچ نمی بینید زیرا روتر بی سیمی که استفاده می کنید ترکیبی از یک روتر بی سیم، یک نقطه دسترسی و یک سوئیچ است. در بخش زیر در مورد نقاط دسترسی صحبت خواهیم کرد. بنابراین اگر شبکه خانگی خود را با شبکه اداری خود مقایسه کنید ممکن است کمی گیج کننده باشد. فقط باید به یاد داشته باشید که عملکرد یک سوئیچ با عملکرد یک روتر که شبکه های مختلف را به هم متصل می کند متفاوت است. برای اکثر مشاغل، روتر شبکه شما را به اینترنت متصل می کند در حالی که سوئیچ دستگاه های مختلف را در شبکه شما متصل می کند.
خرید یک سوئیچ مناسب برای ایجاد شبکه اداری
برای مشاغل کوچک و متوسط، سه نوع سوئیچ شبکه برای انتخاب وجود دارد. این انواع بر اساس گزینه های پیکربندی هستند و به شرح زیر هستند:
سوئیچ مدیریت نشده
سوئیچ مدیریت نشده ساده ترین و اساسی ترین نوع سوئیچ است. نیاز به پیکربندی خاصی ندارد و البته ارزان هستند اما فاقد ویژگی های پیشرفته هستند. این مدل سوییچ ها برای دفاتر کوچکی که شبکه های ساده دارند، بهترین انتخاب هستند.
سوئیچ مدیریت شده
سوئیچ مدیریت شده به شما امکان کنترل عملکرد سوئیچ را می دهد. می‌ توانید سوئیچ خود را پیکربندی کنید تا تصمیم بگیرید که شبکه شما چگونه اتصال اینترنت را هدایت می ‌کند. می توانید سوئیچ را از طریق یک CLI (واسط خط فرمان)، SNMP (پروتکل مدیریت شبکه ساده)، یا یک رابط وب پیکربندی کنید.
به عنوان مثال، یک سوئیچ مدیریت شده به شما امکان می دهد پهنای باند پورت را تنظیم کنید و VLAN (شبکه های محلی مجازی) ایجاد یا تغییر دهید. سوئیچ های مدیریت شده گران تر هستند و برای استفاده موثر از آن ها به دانش فنی یک کارشناس شبکه نیاز است. مزیت کلیدی دیگر این است که می توان آن ها را از راه دور مدیریت کرد و از اینرو برای دفاتر بزرگ و مکان های ماهواره ای بسیار مفید هستند.
4. خرید پچ کابل، پچ کورد، کابل شبکه
کابل های شما مسئول ارائه پهنای باند کافی به نقاط دسترسی شما هستند که بدون آن شبکه WiFi شما کند می شود. بنابراین، استفاده از استانداردهای اخیر کابل مانند 6CAT برای سیم کشی LAN سرمایه گذاری خوبی خواهد بود. این مورد همچنین به شما امکان می دهد دستگاه های خاصی مانند چاپگرها، دوربین های IP و غیره را به شبکه سیمی متصل کنید و در نتیجه طیف را از دستگاه های وابسته به بی سیم مانند لپ تاپ ها و دستگاه های تلفن همراه جدا کنید.

نکات مهم برای راه اندازی و انتخاب بهترین تجهیزات شبکه

نیاز سنجی و تخصیص بودجه
هنگام انتخاب بهترین تجهیزات شبکه برای ایجاد زیرساخت شبکه تجاری خود، ابتدا باید اندازه و طرح شرکت خود و همچنین نیازهای دسترسی به داده خود را در نظر بگیرید. حداقل، شما به کابل کشی کافی، مودم و روتر یا سوئیچ نیاز دارید تا اتصال اینترنت را برای همه کارمندان فراهم کنید. اگر شبکه شرکت شما بزرگتر است، یک پچ پنل، اتصال و مدیریت شبکه را ساده می کند.
کابل کشی اینترنت
برای اتصال همه دستگاه‌های شبکه خود به تعداد کافی کابل اترنت نیاز دارید. اکثر شبکه های مدرن از کابل کشی دسته 5 یا 6 استفاده می کنند و شما می توانید کابل ها را در طول های مختلف خریداری کنید. حتی می توانید کابل هایی را در رنگ های مختلف بخرید تا دستگاه های شبکه را در یک شبکه بزرگ تشخیص دهید. به عنوان مثال، می توانید از کابل های آبی برای رایانه های شخصی، کابل های قرمز برای سرورها و غیره استفاده کنید.

قیمت تجهیزات شبکه

مساله قیمت، یکی از فاکتور های مهم در هر خریدی است. اینکه بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به نوع نیاز و بودجه مورد نظرتان داشته باشید، مستلزم این است که خرید خود را از یک فروشنده منصف انجام دهید. در وبسایت voiptel24، انواع تجهیزات شبکه، سانترال، تجهیزات VoIP با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت موجود است. البته قیمت تجهیزات شبکه با توجه به گستردگی کار شما و قابلیت های محصول متناسب با شبکه مد نظر، قابل تغییر است و نمی توان رنج خاصی را برای آن در نظر گرفت. برای مشاهده قیمت تجهیزات شبکه، به منوی مربوطه مراجعه فرمایید.
دسترسی سریع
تماس با فروشگاه اینترنتی ویپ
تهران میدان امام خمینی - خیابان لاله زار جنوبی -پاساژ 110- طبقه سوم- پلاک16
021-33956026
021-33119397
فروشگاه اینترنتی ویپ
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه ویپ تل 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح